Jak usunąć plamy z malin?

Wszyscy wiemy, że maliny do delikatne i pyszne owoce. Jednak ich kwaskowaty sok może zostawić trudne do usunięcia plamy. Im szybciej weźmiesz się za ich usuwanie tym bardziej prawdopodobne, że pozbędziesz się ich całkowicie.

Aby usunąć plamy z malin z mebli tapicerowanych lub dywanów należy wymieszać dwie łyżki płynu do mycia naczyń z dwiema filiżankami zimnej wody. Gotowy roztwór zaaplikować bezpośrednio na plamę. Następnie czyścić miejsce za pomocą gąbki. Osuszyć mokrą nawierzchnię za pomocą ręczników kuchennych.

Aby usunąć plamy z malin z ubrań należy je moczyć w wodzie zmieszanej z niewybielającym proszkiem do prania. Jeżeli plama nadal nie schodzi można dodać octu i mocniej szorować. Na koniec zrobić tradycyjne pranie w pralce.

8 comments:

 1. Z tego co wyczytałam jeszcze w internecie to można usunąć plam z malin za pomocą mleka. Należy namoczyć ubranie w słodkim mleku i zostawić na noc. Na koniec dokładnie wypłukać w wodzie i uprać.

  Ktoś to stosował i może potwierdzić?

  OdpowiedzUsuń
 2. Do usuwania plam z malin na ubraniach najlepszy jest ocet, polac duzo na plame tak zeby przesiakl dokladnie przez zabrudzone miejsce. Materialu nie uszkodzi a plama powoli rozpusci sie wyblaknie i zniknie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super plamy zniknęły.
  Jestem bardzo zadowolony.
  Pozdrawiam Anonimowy

  OdpowiedzUsuń
 4. nie no to jest super bardzo ale to bardzo dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. ocet i wywiesić na słonce 100% znika plama!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastycznie. Wlalam ocet do szklanki, wsadzilam dziecka body i po 4h po malinach nie było śladu. Zapach zabiłam piorąc w pralce. Najlepszy odplamiacz na świecie a na pewno najtańszy.

  OdpowiedzUsuń
 7. wywabiłam plamy z soku z malin sokiem z cytryny - polałam bezpośrednio na plamy chwilę odczekałam i wypłukałam w zimnej wodzie, ponownie polałam sokiem z cytryny, po kilku minutach spłukałam i polałam mydłem w płynie przeprałam i wypłukałam. Po plamach nie pozostało znaku. A wszystko działo się w pracy, nie miałam nic do przebrania, a do domu trzeba było wracać ;-))

  OdpowiedzUsuń
 8. ocet jest super, polałam plamę octem i znikła dziękuję za podpowiedź ,

  OdpowiedzUsuń