Jak pozbyć się karaluchów?

Karaluchy w domu lub mieszkaniu potrafią uprzykrzyć życie jego lokatorom. Sprawdź jak skutecznie się ich pozbyć!


Na początku trzeba sobie uświadomić jakie jest źródło pojawienia się karaluchów. Otóż przyczyną jest pozostawianie brudu w mieszkaniu np. okruszków po jedzeniu. W związku z tym utrzymuj czystość w domu przez cały czas. Gdy karaluchy nie będą miały pożywienia z pewnością poszukają sobie innego miejsca do przebywania. Nie zostawiaj jedzenia na wierzchu (a jeżeli już to w hermetycznie zamkniętych pojemnikach). Najlepiej schować wszystko do lodówki.

Metoda na pozbycie się karaluchów z domu wygląda następująco. Zakup kawę i zaparz ją z dużej ilości fusów. Po zaparzeniu wylej kawę a fusy wsyp do słoika. Słoik ustaw gdzieś w rogu na podłodze i przystaw do niego np. kawałek drewienka tak aby karaluchy mogły się po nim wdrapać. Robaki te uwielbiają kawę i z całą pewnością przyjdą ją spożyć. Gdy wpadną do słoika nie będą w stanie z niego wyjść. Powtarzaj tą czynność aż do skutku, czyli całkowitego wyeliminowania karaluchów. Powodzenia!

6 komentarzy:

 1. Ja z swojej strony moge polecić na karaluchy prusaki ten środek www.konieckaralucha.cba.pl. Naprawde polecam bo już mam spokój ponad 2 miesiace

  OdpowiedzUsuń
 2. one boją się zapachu farby ja zrobiłem tak. One wchodzą przez szyby wentylacyjne.wyjąłem kratki z szybów ,wsypałem tam proszek "Boric Acid Roach Killer" wymalowałem zwykłą farbą emolakiem wylot z szybu ,namoczyłem w farbie papier toaletowy takie kuleczki porobiłem ,wsadziłem w szyb ,zatkałem kratkami mam spokój nie mam prusaków polecam ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Metoda trwa za długo, karaluchy rozmnażają się w zawrotnym tempie i brak szybkiej reakcji może tylko pogorszyć sytuację. Najlepiej skorzystać z fachowców (np. ddd usługi w Warszawie), takie firmy działają szybko i skutecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Metoda trwa za długo, karaluchy rozmnażają się w zawrotnym tempie i brak szybkiej reakcji może tylko pogorszyć sytuację. Najlepiej skorzystać z fachowców (np. ddd usługi w Warszawie), takie firmy działają szybko i skutecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najprostszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w drogi środek, ale zawsze uważam, że warto wpierw dokładnie przeszukać internet,a nuż się uda zaoszczędzić i jeszcze znaleźć coś naturalnego. I w ten sposób, kiedy miałem problem z karaluchami, natrafiłem na bardzo ciekawy artykuł - podsyłam link:

  http://ddd-kowal.pl/blog/jak-pozbyc-sie-karalucha/

  Może i Wam przydadzą się informacje tam zawarte. Zawsze warto spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy powyżej ma rację - zwlekanie z reakcją, lub zabranie się do zwalczania robaków w sposób nieumiejętny może przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Ta firma (www) wykonywała dezynsekcję w moim domu i byłam bardzo zadowolona z ich usług.

  OdpowiedzUsuń