Jak usunąć naklejki z mebli?

Małe dzieci w domu sprawiają wiele radości. Ich żywiołowość i pomysłowość potrafi niejednokrotnie zaskakiwać. Nasze pociechy bardzo często uwielbiają przyklejać naklejki na meblach. Po pewnym czasie trzeba jednak je usunąć i tu pojawia się pytanie jak tego dokonać by nie uszkodzić mebla?

Na szczęście usuwanie naklejek z mebli nie jest zbyt trudne. Na samym początku można podgrzać naklejkę za pomocą suszarki do włosów. Ewentualnie można też namoczyć ściereczkę gorącą wodą i spróbować zetrzeć. Aby pozbyć się pozostałości po kleju należy wziąć wacik i nasączyć go spirytusem lub zmywaczem do paznokci (jedna uwaga – spróbuj przetrzeć wacikiem jakiś niewidoczny zakamarek mebla, aby sprawdzić czy alkohol bądź zmywacz nie uszkadza nawierzchni mebla). Innym sposobem jest nałożenie na naklejkę łyżeczki majonezu, następnie pozostawienie tego na pół godziny. Na końcu zdjąć naklejkę za pomocą żyletki. Opisane wyżej metody można również zastosować do usuwania naklejek z lodówki czy też naklejki rejestracyjnej na szybie samochodu.

9 komentarzy:

 1. ... A jeśli ktoś chce usunąć je łatwo, szybko i skutecznie, niech kupi sobie zielony Cillit Bang.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre rady są w cenie.:) Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 3. o taaak majonez lakier do wlosow to ladnie schodzi wszystko linoleum panele meble lakier do wlosow polecam na piekne rysunki naszych dzieci dlugopis mazaki poczawszy od szminki natkaninie po dlugopisy na panelach amajonez na meble

  OdpowiedzUsuń
 4. Naklejkę na początku powinno się podgrzać suszarką do włosów, wówczas aktywujemy przyschnięty już klej pod naklejką dzięki czemu staje się on bardziej plastyczny i tym samym łatwiej usuwalny. Najlepsze naklejki na meble można bez wątpienia nabyć w sklepie www.spersonalizuj.pl w dziale meble. Mają oni również przygotowane specjalne siatki mebli IKEA dzięki czemu nie musimy się martwić, że wymiar naklejki nie będzie pasował.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podgrzanie naklejki będzie dobrym pomysłem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepiej moim zdaniem usuwanie jest proste i szybkie zmywaczem do paznokci ,z potem np. linijką. Baaaaardzo polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rady przydały się :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Po zmywaczu na meblach zostają ślady - jak je usunąć?

  OdpowiedzUsuń