Jak usunąć plamy z buraków?

Buraczki stanowią smaczny i często podawany dodatek do obiadów na polskich stołach. Niestety są one intensywnie czerwone i zarazem mają silne właściwości brudzące. Najlepsze co możemy zrobić, gdy się poplamimy to szybko zareagować. W jaki sposób? Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na usunięcie plam z buraków. 

 Gdy buraczki świeżo dostaną się na Twoje ubranie należy jak najszybciej plamę wytrzeć mokrą gąbką (najpierw delikatnie pozbądź się resztek buraka aby ich nie rozmazać i nie pogorszyć sprawy), a następnie obficie spłukać ją pod zimną wodą. Następnie nałóż na plamę detergent i pozostaw na ok 10-15 minut. Na koniec ponownie dokładnie opłucz rzecz chłodną wodą.

Na plamy z soku z buraków można stosować powyższy sposób, jak również i ten następujący. W przypadku gdy ubrudzona rzecz jest koloru białego, można zastosować sok z cytryny. Należy cytrynę przekroić, a potem wcierać ją w brudne miejsce. Można również wycisnąć mocno cytrynę w tym miejscu, a potem pozostawić na pewien czas. Na sam koniec zrobić normalne pranie w pralce.

1 komentarz:

  1. Mi plamy z buraków zeszły za pomocą zwykłego mydła...

    OdpowiedzUsuń