Jak usunąć plamy z jagód?

Jagody to z pewnością jeden z popularniejszych owoców w Polsce. Można je kupić w sklepie lub samemu się wybrać do pobliskiego lasu. Szczególnie dużo jagód spożywa się w okresie letnim, kiedy na dworze gorąco. W tym czasie również powstaje najwięcej plam z jagód. Poniżej przedstawię dobre sposoby na ich usunięcie.

W walce z plamami z jagód pomocą będzie nam ocet. Należy najpierw przygotować roztwór octu z wodą (w stosunku jeden do jednego) a następnie brudne ubranie w nim namoczyć przez co najmniej jedną godzinę. Ewentualnie na mniejszą plamę można spróbować namoczyć wacik octem i przecierać do skutku. Na końcu zrobić tradycyjne pranie.

W przypadku, gdy zabrudzona jest tkanina lniana należy sięgnąć po kwaśne mleko – moczyć w nim ubranie przez około pół godziny. Gdy zaplamione miejsce jest z materiału wełnianego należy spróbować soku z cytryny.

2 komentarze:

  1. Bardzo dziękuję za informację i zapraszam na moją stronę na której powstał dział PORADY dotyczące sprzątania. www.polerserwis.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Heh, właśnie otworzyłam słoik jagód zbieranych latem i oczywiście córka musiała upaprać swoją piekną sukieneczkę. Mam nadzieję że Twoje porady będą skuteczne, przygotowałam już mieszankę octu z wodą i ubranko się moczy. Oby tylko plama puściła...

    OdpowiedzUsuń